Avslut och sommarstart!

 

Igår var det ett typ avslut med ett gäng från ett företag jag har fått äran att ha hälsosatsning på. Hälsosatsning 2017! Visst låter det härligt? 

 

Igår var det ett typ avslut med ett gäng från ett företag jag har fått äran att ha hälsosatsning på. Hälsosatsning 2017! Visst låter det härligt? 

Jag blandar träningstillfällen med privata möten. Coaching, träning, mindfulness, löpteknik osv. Alla människor är ju olika och våra mål är precis lika olika. Har man koll på sitt eget mål så är det nämligen så att man tillsammans kan hitta på saker för att nå detta! Hur underbart är det inte när man tillsammans med sina kollegor har gemensamna intressen? Jobbet är ju ett ställa man tillbringar massor av tid på och att ha en chef som uppmuntrar just hälsa är guld värt. Älskar dessa uppdrag! 

Igår var vi ute och eftersom att vi bor på underbara västkusten med närhet till hav så tänkte jag att det blir ju fantastiskt att avsluta med ett pass ute, i närheten av havet! Vackert! kanske bada efter då vi avslutar på en en underbar strand! Åh så bra detta blir! 

Så kom dagen i går och det var ösregn. Detta rörde inte detta gänget i rummet, tvärtom! Vilka kämpar de var… är stolt som en tupp. Regnet öste men alla övningar utfördes exemplariskt. 

Självklart fick de en present efter en härlig vår. 

Skärmavbild 2017-06-08 kl. 10.17.11.png

Inga kommentarer

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.