

Har du vägarna förbi Uddevalla någon tisdag eller torsdagkväll så tycker jag att du ska kika in till Äsperödskolans gympasal. 18.30 dessa kvällar så lyfter vi taket och träning nyanseras i teater, dans och show. Idag var inget undantag och hela gruppen ( vi brukar vara mellan 70 och 100 personer varje pass) körde en låt framför mig som vi ska köra på scen på lördag. Det är PRIDE festival i Uddevalla och självklart ska jag hålla dans, i Margaretegärde parken kl: 16.30!! Taggad till tusen och lite överraskningar är planerade. Ge mig en scen, en mick och Pride. Crazy är bara förnamnet.
Det är fullt ös dessa veckor nu. Nästa vecka är det dags för ännu ett hälsocamp. Swecamp anlitar oss i kul med hälsa ( mig och Camilla Rova ) att sprida träningsglädje, kostglädje och mental träning. Vi har fått förtroendet att lägga upp helgen med aktiviteter och jag håller i all träning. Nu är det Isaberg i småland som kör träningshelgen nästa vecka. En otrolig anläggning med höghöjdsbana och andra roliga leksaker i naturen. Jag kommer vara som ett barn bland alldeles för mycket julklappar.
Avslutningsvis kommer Army fitness och kör med oss. Jag älskar det och på bilderna ser vi tydligt att den där förbannade tävlingsmänniskan som älskar att leka soldat bryter sig helt fri och går bananas.

På swecamp kan du hitta oss på Health and training. Kolla när vi är i en stad nära dig så kör vi! Nu ska jag sova…